Discussion about this post

User's avatar
Marek Janata's avatar

HDP Íránu je 300 mld. dolarů, představa, že denně tratí 500 miliónů dolarů je naprostý nesmysl.

Reálně Írán vyvážel ropu za cca 60 miliónů denně.

Možná by bylo lepší se držet faktů, než každého nesmyslu, který plácne Trump nebo Rubio.

Tyrael21's avatar

Hezký soupis, jen doplním, že Katar začal poskytovat finanční pomoc Íránu na humanitární účely, viz https://www.israelhayom.com/2026/05/31/qatar-provides-lifeline-to-irans-collapsing-economy/

Írán už snížil produkci ropy tak, aby neplnil zásobníky , viz https://x.com/tleilax___/status/2061691107595911451?s=46

A že Hormuz je zaminovaný, jak to včera řekl Rubio.

No posts

Ready for more?